Sunday Afternoon

Monday, November 19, 2012

CZ: Taky toho máte tolik, že se ani nestíháte vídat s kamarády? Já teda jo a proto pro mě nedělní odpoledne bylo úžasné, jelikož jsem se mohla vidět s hned 3 kamarádkama, které mám moc ráda! S Carmenkou jsme nafotily pár fotek (které můžete vidět níže), s Klárkou jsme se jen tak procházely a povídaly a s Gábinkou jsem byla na posledním díle Twilight ságy - Rozbřesku 2. část v kině. Prostě odpoledne snů O:-) jen by mě nemusely tak bolet nohy a taky mi na ně byla trošku zima, pač jsem měla jen plátěné boty (ups! :-D)
EN: Are you busy as me that you can't even see your friends? I'm terribly (!) so this Sunday afternoon was amazing because I got to see 3 of my really good friends. I love them all so much! With Carmen we took some pictures (as you can see below), with Klara we just walked and talked and with Gabinka we went to see the last movie from the Twilight saga - Breaking Dawn Pt.2 So it was afternoon of my dreams O:-) only thing was that my feet started to hurt in the evening haha :-D and also I was kinda cold cause I took just light canvas shoes (oops :-D)

coat: Bershka, shawl, shoes: H&M, bag: New Yorker, jeans: C&A
CZ:Tímto článkem se také chci připojit do Fashion Callenge, kterou pořádají Lucka s Nikol z A Cup of Style. Téma listopadu jsou kabáty, takže neváhejte a přidávejte i vy články na toto téma :-)))
EN: Also with this post I want to join Fashion Callenge from blog called A Cup of Style. November theme is coats :-) so don't hasite and participate as me :-)))

You Might Also Like

11 comments

 1. moc se mi líbí tvoje šála :-)

  ReplyDelete
 2. Thanks,for the follow,but I can't see your picture on my gfc tab?:-(

  ReplyDelete
 3. Thanks again,see you now.^^
  Follow you back on gfc. Do you also follow me on bloglovin?
  Let me know follow you then back again.;)

  ReplyDelete
 4. OK,follow you now on bloglovin #8,too.:)

  ReplyDelete
 5. jo jo taky toho mám nadhlavu,... velice ti to sluší

  ReplyDelete
 6. Very nice blog :)
  Maybe follow each other?

  ReplyDelete
 7. Mně se moc líbí ten kabát kamarádky, ale i ty jsi rozkošná :-)

  WorldByBella

  ReplyDelete
  Replies
  1. jo ten si sama šila? Šikovná, že?!
   a děkuji O:-) :-*

   Delete
 8. Tvůj profil mě vážně nakopl abych si sama na blog napsala mé oblébené verše z Bible a nestyděla se za to v co věřím. Určitě se sem brzo vrátím, máš moc pěkný blog :)

  ReplyDelete
 9. Beautiful photos!! I love Prague!!! would you like to follow each other with GFC and Bloglovin?
  Besos, desde España, Marcela♥

  ReplyDelete

Thank you for your comments!
I appreciate it a LOT! ♥♥♥