Simona

Thursday, October 01, 2015

EN: Since I'm sick, I don't really have the opportunity to take pictures of my outfits or what I do (well I bet you don't wanna see pictures of me, lying in my bed, drinking tea and binge-watching Gossip Girl, am I right? :D ) so you just have to forgive me for posting posts that are about other people hehe!
Today I want to share pictures of this beautiful girl who is actually leaving for America this Monday (couldn't be more excited for her!!!). She asked me to take a few pictures of her back in July and it was my pleasure to do so! We found this one old abandoned factory online (PS: old factory has been on my list of photo shoots locations for a long time! #win) and decided to try it out. The next location was a business "park" near Chodov. I'm super happy with how the photos turned out. (And if you'd like to see them in higher resolution, just head over to my flickr.)
Have a great day everyone! :)

CZ: Protože jsem nemocná, nemám moc příležitostí nafotit své outfity či to, co právě dělám (no teda vsadím se, že asi zrovna nepotřebujete vidět fotky toho, jak ležím v posteli, piju čaj a koukám na Gossip Girl, že?! :D ), takže mi musíte prominout, že teď dávám na blog posty o jiných lidech ;)
Dneska se s vámi chci podělit o fotky jedné krásné slečny, která mimochodem již toto pondělí odlétá do Států (a já jí to neuvěřitelně přeju!!!). Poprosila mě, jestli bych jí nenafotila a já s radostí souhlasila. Fotky jsme nafotily v červenci v jedné staré továrně, kterou jsme našly na internetu (PS: fotit ve staré továrně bylo na mém seznamu už poměrně dlouho, takže dost #výhra!) a v "Parku" blízko Chodova. S fotkama jsem hodně spokojená, tak doufám, že budete taky! (A pokud máte zájem je vidět ve větším rozlišení, jednodušše se podívejte na můj flickr.)
A to je ode mě dnes vše, přeji krásný zbytek dne! :)


You Might Also Like

3 comments

Thank you for your comments!
I appreciate it a LOT! ♥♥♥